zdjęcie (2)

 

Nie każdy potrafi znieść przeskok z jednorazówki na wielorazówkę tak zajebiście jak Stach.
PRZEMIŁA w dotyku.
Pozwoliła nam przespać jednym ciągiem 10 h! Szok. A Stach obudził się rano z big smilem.
Nie dziwne… taką wygodę mieć na tyłku to każdy by chciał. Powtórzę się: MIŁA i niesamowicie chłonna. Porównywalnie z głodnym dzieckiem.

Zacznijmy od początku:

Jeszcze przed urodzeniem Stacha bardzo dużo dyskutowaliśmy na temat wyłącznego używania wielorazówek: matka położna + ojciec psycholog  = same plusy dla takich wynalazków. Niestety wygrała ekonomia. Koszt początkowy jest dość duży, a jak już się raz kupiło pampersy to i drugi, trzeci.
Ciężko mi jednak wyobrazić sobie noworodka i te wszystkie kupki, smółki i sikanie co 5 sekund przy pieluchach wielorazowych – a swego czasu jeszcze z dwójką przedszkolnych dzieci i stosem prania ciuchów 2 dzieci, noworodka, 2 dorosłych… no i… tego co trzeba po porodzie w domu.
W kategorii pieluch jednorazowych wygrała polska firma Gaga z tesco. Tanie, ładne, dobre, polskie.
Ale do przetestowania wielorazówek przekonały nas trzy rzeczy:

1. “Lekarze łączą wprowadzenie jednorazówek ze zwiększoną liczbą mężczyzn mających problemy z płodnością – podniesienie temperatury genitaliów u chłopców ma zdecydowanie negatywny wpływ na ich zdrowie w aspekcie późniejszej płodności.”

2. Makoweczki.pl

3. Stach sika i kup’uje o stałych porach. Dlatego hardcorem było dla nas założenie pieluchy na noc i jesteśmy pod wrażeniem : )

Dzięki ogromnej uprzejmości i natychmiastowemu kontaktowi (w każdej, nawet najbardziej błahej kwestii) mogliśmy przetestować wielorazową pieluszkę – kieszonkę firmy MayLily.

Do plusów należy bezwzględnie zaliczyć wygodę jaką miał Stach podczas poruszania się i zabawy. Nawet podwójny wkład nie ograniczał mu ruchów. Widać po nim, że Camo jungle w 100 % mu odpowiada. Choć tutaj muszę przyznać, że mało jest MĘSKICH wzorów pieluszek MayLily, ale to z pewnością można zmienić ; ). Na tą chwilę różowe czachy i błękitno-brązowe kwadraciki jednak nie dla nas.

Pielucha nie szeleści jak jednorazówka. Naprawdę zapewnia pełen kamuflaż… pozostaje sucha na zewnątrz, pomimo pełnego doładowania wewnętrznego magazynka ; ). Bambusowe wkładki (bambuszki) mają specjalne linie, po których należy je składać przed umieszczeniem w kieszonce. Inaczej składa się je dla dziewczynek, inaczej dla chłopaków. To również świadczy o tym, że ktoś tutaj ruszył głową.

A! No i jeszcze jedna rewelacja: napy/zatrzaski – mocna rzecz. Łatwe w zapięciu i odpięciu, a przy gwałtownych, żwawych i nieustających ćwiczeniach Stacha trzymały solidnie. Można je regulować w zależności od wielkości dziecka – pielucha na pewno starczy na długo : )

MayLily

MayLily2

MayLily3

MayLily4

MayLily6

MayLily7